Jak interpretować wynik badania u osoby z podejrzeniem chorej trzustki?

Witam, Pacjentka 30 lat, brak jakichkolwiek objawów. Amylaza w surowicy podwyższona o 15 jednostek, lipaza o 60 jednostek, po 2 dniach amylaza w norie lipaza również (spadła łącznie o 100). Proszę o informację czy jest możliwe, że wynik unormował się w ciągu 2 dni, czy mogło dojść do błędu laboratorium? Czy wynik może świadczyć o chorej trzustce,

Lek. Paweł Szadkowski

Sam wynik nie świadczy jeszcze o chorobie trzustki, należy go zestawić z obrazem klinicznym. W celu interpretacji wyników najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.