Jak interpretować wynik mammografii u osoby ze zmianami?
Witam. Prosze o wyjaśnienie bardzo mi zależy. Moja mama miala mammografie. Piersi o budowie tluszczowo-gruczowej. W PP na granicy KG zagęszczenie spikularne wielkosc 14 mm zmaina podejrzana o tu mal. Mikrozwapien radiologicznie podejrzanych , pogrubienia skóry nie stwierdza się. Birads 5 wskazana pilna weryfikacja zmiany , konsultacja onkologiczna. Proszę bardzo o pomoc

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Mama powinna się udać do onkologa, opis mammografii wskazuje na możliwy nowotwór złośliwy piersi. Takie cechy, jak zagęszczenie spikularne, mikrozwapnienia są częste właśnie w nowotworach złośliwych.