Jak interpretować wynik testu?

Witam, Na początku chcę zaznaczyć, że niestety choruję na bulimię i korzystam z antykoncepcji hormonalnej. Nigdy nie doprowadziłam do sytuacji, że do ataku doszło przed wchłonięciem się tabletki (minimum 6 godzin odstępu). W ostatnim czasie coś mnie tknęło, żeby zrobić test ciążowy. Pierwszy wyszedł pozytywnie, drugi, zrobiony tego samego dnia również. Były to testy tej samej firmy kupione w identycznej aptece. Po tygodniu wykonałam kolejny test, dzień przed spodziewanym okresem i ten pokazał jedną kreskę. Jak mogę interpretować tę sytuację?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety testy nie dają stu procentowej pewności. Warto zrobić badanie z krwi na beta HCG, któee pozwoli potwierdzić, lub wykluczyć ciążę.