Jak interpretować wynik testu CRPU u 64-latki?

Witam.Bardzo proszę o interpretację moich wyników: CRPU wynik 0,2mg/l - myslę że dobry, OWR:dodatni ( ) - co oznacza? Dziękuję. Grażyna.

Lek. Paweł Szadkowski

CRP 0,2 mg/l jest to wynik ujemny, nie ma Pani podwyższonego CRP. Jeśli robiła Pani testy w kierunku reumatoidalnego zapalenie stawów, to odczyn Waalera-Rosego (OWR) to nieswoisty odczyn serologiczny służący wykrywaniu czynnika reumatoidalnego (RF). Jeśli jest dodatni, daje to podejrzenie RZS. Z wynikiem proszę się udać do lekarza zlecającego badanie, gdyż wymaga on korelacji z Pani objawami i całym obrazem klinicznym.