Jak interpretować wynik tomografii u 23-latki?

Dzien dobry mialam eeg i wyszlo prawie bez zastrzeżeń. Skierowała mnie pani doktor na tomografie opis jej; "W prawej półkuli mózdżku widoczne ok 5mm zwapienie-malformacja jamista?,inne?- dorozwazenia mr" Pozatym mozgowie bez zmian ogniskowych.. Cech swiezego nedokrwawienia nie stwierdza sie..

Lek. Paweł Szadkowski

Do interpretacji badania konieczny jest kontekst kliniczny (powód badania, pani objawy itd.). Najlepiej jeśli uda się pani do swojego lekarza prowadzącego. Opisana zmiana niekoniecznie musi powodować objawy kliniczne.