Jak interpretować wynik w kierunku toksoplazmozy?

Jak interpretować wynik toksoplazmozy i czym grozi taki wynik, jakie dalsze działania w trosce o dziecko? 19 tyd ciąży. Wynik był robiony w 17 tyg ciazy IgG 298.30 IU/ml wynik pozytywny Ohm 0.40 Index wynik negatywny.

Witaminy w ciąży

Szanowna Pani, wynik wskazuje na przebyte zakażenie przed ciążą (
rozumiem że Ohm to miało być IgM), w razie wątpliwości należy wykonać awidność przeciwciał.