Jak interpretować wyniki badania krwi u 21-latki i czy wynik wymaga powtórzenia badania?

Witam, kobieta lat 21 w rozmazie mikroskopowym limfocyty 53%, (norma 19%- 48%). Pozostała morfologia w normie. dodam że badania były robione piątego dnia miesiączki. Badania robione pół roku wcześniej też pokazały wzrost ale o 1%, wynosiły 49%. Czy wymaga to dalszej diagnostyki czy po prostu powtórzyć badania za jakiś czas? Dziękuje bardzo. Małgorzata

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to tylko rozkład procentowy, jeśli inne wyniki były w normie, oznacza to, że liczba bezwzględna limfocytów jest w normie. Nie stanowi to powodu do niepokoju.