Jak interpretować wyniki gastroskopii?

Otrzymałam wynik z gastroskopi z opisem: wycinki zawierają utracie gruczołowe odpowiadające sluzowce typu wpustkowego bez cech dysplazji i metaplazji jelitowej. Wycinki pokryte nablonkiem wielowarstwowe płaskim bez cech atypii. Ponadto obecne komórki przewleklego aktywnego nacisku zapalnego. Co to oznacza?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik jest w normie. Obecne są tylko komórki zapalne. Z wynikiem proszę się udać do lekarza zlecającego gastroskopię, gdyż ewentualne leczenie stanu zapalnego zależy od Pani objawów i dolegliwości.