Jak interpretować wyniki mammografii?

Proszę o interpretację opisu mammografii Wiek 49 lat Oba gruczoły piersi o utkaniu tłuszczowym z miernym rysunkiem gruczołowym. W kw PL niewielka asymetria gruczołowa. Widoczna w badaniu poprzednim zaburzenie architektury uległo rozprojektowaniu. Radiologicznie wyraźnych zmian miąższowych podejrzanych o złośliwość oraz skupisk patologicznych mikrozwapnień nie stwierdzam. Skóra wolna. Uwidocznione jamy pachowe bez cech powiększonych węzłów chłonnych. BIRADS 2.

Lek. Paweł Szadkowski

BIRADS 2 oznacza zmiany łagodne bez konieczności dalszej diagnostyki. Czyli nie ma powodu do niepokoju.