Jak interpretować wyniki mammografii?
Proszę o interpretację opisu mammografii Wiek 49 lat Oba gruczoły piersi o utkaniu tłuszczowym z miernym rysunkiem gruczołowym. W kw PL niewielka asymetria gruczołowa. Widoczna w badaniu poprzednim zaburzenie architektury uległo rozprojektowaniu. Radiologicznie wyraźnych zmian miąższowych podejrzanych o złośliwość oraz skupisk patologicznych mikrozwapnień nie stwierdzam. Skóra wolna. Uwidocznione jamy pachowe bez cech powiększonych węzłów chłonnych. BIRADS 2.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
BIRADS 2 oznacza zmiany łagodne bez konieczności dalszej diagnostyki. Czyli nie ma powodu do niepokoju.