Jak interpretować wyniki USG jamy brzusznej?
dzien dobry , mialem dzisjaj usg jamy brzusznej: Watroba-powiekszona w zakresie plata prawego o jednorodnej echogenicznosci,bez zmian ogniskowych.Pecherzyk zolciowy -cienkoscienny bez zlogow, drogi zolciowe nie powiekszone. Trzustka glowa i trzon niepowiekszone o niejednorodnej echogenicznosci,ogon widoczny fragmentarycznie nie do oceny, aorta brzuszna nieposzerzona,drozna. Sledziona- powiekszona 133mm ,jednorodna Inne- pecherz moczowy wypelniony gladkoscienny . Nie stwierdza sie plynu w jamie brzusznej. Prosze o diagnoze mam 35lat i stwierdzony hcv c . Prosze o odp. na Pozdrawiam i dziekuje

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Rozpoznanie może postawić wyłącznie pana lekarz prowadzący (najlepiej jeśli będzie to lekarz chorób zakaźnych) na podstawie pana pełnego obrazu klinicznego. Leczenie będzie zależeć m.in. od pana stanu i wyników badań laboratoryjnych, czy elastografii.