Jak interpretować wyniki wątrobowe?

Dzień dobry. Mam pytanie gdyż niepokoją mnie moje wyniki wątrobowe i nie wiem czy są bardzo złe i gdzie się z nimi udać. Glukoza-113 Choles.całkowity-280 Triglicerydy-201 HDL-80 LDL-154 Bilirubina całkowita-1,19 GGTP-64 AST-46 ALT-60 za odpowiedz z góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Z takimi wynikami w pierwszej kolejności należy się udać do lekarza rodzinnego. Jest Pan osobą młodą, więc może Pan spróbować poprawić parametry za pomocą odpowiedniej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Po 3-4 miesiącach powtórzyć wyniki i jeśli nie ulegną poprawie - rozpocząć ewentualne leczenie. Podwyższona glukoza nie oznacza jeszcze cukrzycy - ale stan przedcukrzycowy.