Jak interpretować wyniki wymazu z nosa?

Na wyniku wymazu z nosa (bad. bakter.) jest napisane: Wyhodowano: Staphylococcus koagulazo-ujemny, Streptococcus a-hemolizujący - drobnoustroje te stanowią florę fizjologiczną górnych dróg oddechowych.

Lek. Paweł Szadkowski

W wymazie były obecne tylko bakterie fizjologiczne, czyli tylko te, które normalnie występują u każdego człowieka.