Jak jeść mając cukrzycę ciążową?

Dieta w ciąży Dzień dobry, jestem w 26 tygodniu ciąży, mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy oraz cukrzycę ciążową. Czy jest coś co można jeść przy obu dolegliwościach, a czego lepiej unikać? Co z winogronem? Jest on bogaty w jod, ale i cukier. Czy mogę go jeść? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

szanowna Pani dietę najlepiej uzgodnić z dietetykiem, co do winogron to nie powinno się ich jeść