Jak jeszcze możemy pomóc naszemu tacie?

Witam. Pytanie dotyczy extremalnego zatrzymania wody w organizmie. Tata nie może pójść na zabieg wstawiania stentów w żyłach ponieważ jest bardzo opuchnięty. Lekarz rodzinny wysłał tatę do szpitala jednak tam pomimo odprowadzenia wody nic się nie zmieniło. Woda z jednej nogi zaczęła wypływać już samoistnie. Tata Jest opuchnięty od głowy przez ręce brzuch i nogi. Proszę powiedzieć gdzie może się udać...do jakiego lekarza by pomógł tacie odprowadzić tą wodę i by tata mógł przejść zabieg wstawiania stentow. Tata ma niewydolność serca, nie może oddychac. Czeka na zabieg wstawiania stentów od 3 miesięcy, stan się pogarsza a jeszcze teraz to zatrzymanie wody które zamyka mu drogę do zabiegu. Poniżej informacja o stanie taty. 62-letni mężczyzna z przewlekła niewydolnością serca, z obfita frakcja wyrzutowa(EF15%), z napadowym częstoskurczem komorowym w wywiadzie, choroba wieńcowa , z cukrzyca T2 leczona lekami doustnymi, z niewydolnością nerek w stadium 3, po przebytej boreliozie, po zapaleniu mięśnia sercowego w 2008r. Z kadriomiopatią roztrzeniowa, po wszczepieniu CRT-D w 2015r został przekazany ze SKOR z powodu zaostrzenia niewydolności serca. W wywiadzie pogorszenie tolerancji wysiłku oraz narastanie obrzęków obwodowych od 2 tyg. Proszę o informację gdzie możemy się udac i kto może mu pomóc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się na SOR do szpitala gdzie jest oddział kardiologiczny.