Jak leczy się problemy z zajściem w ciążę?

Staramy się z mężem o dziecko, byłam u lekarza, który powiedział mi, że nie mam owulacji, więc zostały mi przepisane dwa leki D*** i C***. Nie rozumiem jak się ma jedno z drugim. Co one mają wspólnego ze sobą?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani! O ile przepisanie drugiego z wymienionych preparatów, używanego w przypadku braku owulacji do jej wywołania, jest rzeczą zrozumiałą, o tyle przepisanie pierwszego leku stosowanego w zaburzeniach i dolegliwościach jelitowych jest również dla mnie nie zrozumiałe. Warto by się zastanowić, czy aptekarz odpowiednio odczytał receptę, albo czy lekarz wypisujący nie pomylił nazwy. Proszę zgłosić się do lekarza, który wpisał te leki, aby skorygował swoją pomyłkę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.