Jak leczy się raka żołądka w Polsce?

Witam Mój tata trafił do szpitala w innym kraju (Niemcy) po tym jak zemdlał i wymiotował obficie krwią. Po przewiezieniu do szpitala zrobiono mu gastroskopię i dwa dni później tomografię komputerową. Po 4 dniach przedstawiono mu diagnozę:rak żołądka. Zaproponowano mu od razu chemię. Czy można określić jakie jest stadium zaawansowania choroby że od razu proponują chemię? Gdybym go chciała sprowadzić do kraju - to jak wygląda cała procedura umieszczenia go w specjalistycznej placówce u Nas w kraju (woj. śląskie) Bardzo proszę o udzielenie mi wskazówek i pomocy

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Sposób leczenia, nie tylko w Polsce jest kombinacją metod chirurgicznych, chemioterapii oraz radioterapii i jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta. Być może postanowiono zastosować chemioterapią przed operacyjną aby zmniejszyć masę guza.