Jak leczy się staw rzekomy?

Mam zdiagnozowany staw rzekomy kości łódeczkowatej nadgarstka lewej ręki. Na ostatniej wizycie ortopeda skierował mnie na zabieg w którym podany zostanie mi szpik kostny do tej kości. Na wizycie zaskoczony takim skierowaniem nie zdążyłem zapytać o wszystko ortopedy. Jak dokonuje sie pobrania takiego szpiku z talerza biodrowego? W jaki sposób podaje sie go do kości? Artroskopowo? Czy podczas takiego zabiegu jest sie w znieczuleniu ogólnym? Taki zabieg ma na celu przyspieszenie zrostu lub ewentualna przebudowę kości tak? Ile pozniej trwa okres rekonwalescencji? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Można taki zabiegi wykonać w bloku regionalnym. Rekonwalescencja po takim zabiegu trwa ok 6 tygodni.