Jak leczyć anemię z niedoboru żelaza u 24-latki?

Około miesiąc temu wyszły mi nienajlepsze wyniki morfologii, mam również powiększony węzeł chłonny pod pachą, krwawienia międzymiesiączkowe i anemię z niedoboru żelaza.. Byłam u dwóch lekarzy, stwierdzili, że będę przeziębiona. Minął miesiąc, do tej pory nie mam żadnej infekcji, a objawy nie ustępują. Mogą mi Państwo zasugerować co robić i co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto udać się do lekarza ginekologa w celu zbadania. Anemizacja może wynikać z nadmiernego krwawienia. Konieczna jest analiza wyników, ew. powtórzenie badania morfologii krwi z rozmazem ręcznym, CRP, ferrytyny i badania ogólnego moczu (inne badania w zależności od obrazu klinicznego).