Jak leczyć astmę u 9-latki?

Moja 9 letnia córka ma astme,ale od pewnego czasu kaszle co 2 oddech tak jakby musiała.Pediatra nie wiidzi problemu,ale ona bardzo szybko sie męczy na dodatek odkrztusza flegme jest jej bardzo dużo najczęściej jest przezroczysta.Na dodatek teraz ma katar, i zle sie czuje,nawet ppdczas jedzenia musi przerywać posiłek bo musi zakaszleć,albo podczas mowienia.Ten kaszel jest bardzo suchy.

Lek. Paweł Szadkowski

Czy córka ma zdiagnozowaną astmę? Zależnie od objawów powinna mieć przepisane leki do stosowania doraźnego (właśnie przy duszności, kaszlu) albo sterydy na stałe przy nasilonych objawach. Najlepiej udać się do pulmonologa dziecięcego, który zastosuje odpowiednie leczenie.