Jak leczyć astygmatyzm u 12-latka?

Witam Mój 12 letni syn ma pogłębiający się astygmatyzm. Aktualnie już - 4 w każdym oku. Czy poza noszeniem okularów można coś zrobić aby się nie pogłębial? Mam tu na myśli czy np na pogłębianie wady ma wpływ ilość godzin spędzonych np przed komputerem czy tv. Czy ograniczenie może pomóc czy też nie ma wpływu? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pogłębienie wady nie jest prawdopodobnie związany z korzystaniem z komputera. Do rozważenia jest zabieg operacyjny rogówki - radziłbym konsultacje w ośrodku wykonującym takie zabiegi.