Jak leczyć bezdech senny?

Dzień dobry Od dłuższego czasu towarzyszy mi bezdech senny i uczucie zmęczenia w ciągu dnia.W nocy próbuje zasnąć po 10 minutach budzę się z uczuciem duiszenia i brakiem powietrza. Potrafię usiąść wieczorem na krześle i zasnąć i wtedy też po kilku minutach budzę się z braku powietrza. Czy takie dolegliwości mogą być na tle nerwowym?

Szanowna Pani, nie sądzę, aby było to na tle nerwowym. Proszę udać się do lekarza rodzinnego