Jak leczyć biegunki po posiłku?

Witam!Mam 20 lat i od ponad tygodnia zmagam się z pewnym problemem.Mam problem z jedzeniem oraz towarzyszą mi po posiłku biegunki.Ból jest bardzo ostry i pragnę podkreślić, że nie trwa on przez cały czas.W pewnym momencie złapie i nie mogę nic przełknąć.Mam takie uczucie jakby coś tam rosło.Ból jest tak silny że nie jestem w stanie złapać powietrza i przyjąć postawy wyprostowanej. Z wagi spadłam już 3 kg a nie jestem osobą jakąś przy kości i nie wyglądam dobrze.Nie wiem co mam robić! Byłam u lekarza ale na USG nie zostało nic wykryte-wszystko jest w porządku.Do tego wszystkiego towarzyszy mi bardzo silny ból w klatce piersiowej i w przełyku, co nie pozwala na przyjmowanie posiłków.Czy może to być związane ze stresem, czy to coś porządnego?Bardzo proszę o pomoc! Dziękuję!

Lek. Paweł Szadkowski

Dzień dobry. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego i pogłębienia diagnostyki. Niewykluczone, że niezbędne może okazać się wykonanie gastroskopii, żeby wyjaśnić przyczyny bólu i wykluczyć kilka najczęstszych przyczyn Pani dolegliwości. Biegunki poposiłkowe mogą być spowodowane nietolerancją dwucukrów, czy też być objawem celiakii. Niezamierzona utrata masy ciała jest zawsze niepokojącym objawem.