Jak leczyć ból brzucha po stosowaniu antybiotyków?

14 mies. temu brałam cipronex, mies. wcześniej 4 antybiotyki ( w tym też cipronex) i wcześniejsze miesiące też po kilka antybiotyków, wyjałowiłam sobie żołądek od tego czasu zaczęłam tyć, czuje cały czas ucisk w żołądku , probiotyki żadne nie pomogły ani jogurty, kefiry czy kiszonki, prawie nie sypiam, jak sobie pomóc? Leki brałam na zakażenie bakteryjne pochwy, szyjki macicy i dróg moczowych.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chodzi o probiotyki to proszę stosować preparaty, których działanie zostało potwierdzone klinicznie np. Enterol 250, oczywiście wg wskazań i w sposób opisany na ulotce (m.in. osłonowo w trakcie i po antybiotykoterapii). Jeśli chodzi o dolegliwości brzuszne to sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pani stanu klinicznego.