Jak leczyć ból karku?
Od dłuższego czasu odczuwam duży ból w okolicach karku bliżej lewej łopatki miałam robione rtg i wykazało skolioze lewołopatkową z rotacją kręgów. Miałam rehabilitacje i nic nie przeszło. Czy mam powody do obaw ?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
To zależy od nasilenia objawów i zmian w układzie ruchu. Odpowiednie ćwiczenia wykonywane regularnie i prawidłowe nawyki posturalne nie powinny być zaniedbywane. Warto omówić wszystko z lekarzem ortopedą, który zestawi wynik badania obrazowego z pani stanem klinicznym i zaproponuje ewentualne leczenie.