Jak leczyć bóle lędźwi u 26-latki?

Witam, mam 25 lat.3lata temu gdy zaczely sie problemy z bolem w odc.ledzwiowym po rehabilitacji i masazach stosunkowo bol byl mniejszy.od 2miesiecy bol kregoslupa powrocil w znacznym stopniu. Bol w okolicy ledzwiowo piersiowym byl nie do zniesienia i promieniowal do prawej nogi. W chwili gdy piszę nie mogę długo siedzieć, mam ból w prawem nodze i dolnym odcinku kręgosłupa, omam bóle podczas snu. Moja sprawność ruchowa wynosi teraz jakieś 70%. Nie mogę długo stać na nogach oraz przebywać w pozycji nachylonej. Czucie w nodze mam pogorszone, czasem miewam drętwienie w prawej nodze i stopie.Często mam zły humor i bardzo szybko się denerwuję. Proszę o jakieś wskazówki i porady. Wynik Badania RM kręgosłupa na odc.ledzwiowo-krzyżowego: data badania:18.05.2019. L3-l4-widoczny bulding krążka międzykręgowego bez cech ucisku.l4/5-widocznie nieznaczne,szerokopodstawne uwypuklenie krazka miedzykregowego bez cech ucisku. L5/S1-widoczna centralno-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego z możliwym uciskiem lewego korzenia S1 w kanale kręgowym .Krążek na tym poziomie o obniżonej wysokości oraz sygnale w T2-zmiany zwyrodnieniowe.widoczne na tym poziomie niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.Na pozostałych poziomach bez cech uwypuklenia.wysokość krążków zachowana.na górnej granicy badania widoczne nieznaczne uwypuklenie krążka na poziomie Th11/Th12.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopedą celem ustalenia ewentualnych wskazań do leczenia operacyjnego.