Jak leczyć bóle pochwy?

Od około roku odczuwam okropny ból w pochwie, jest nie do wytrzymania. Jakikolwiek stosunek nie wchodzi w grę. Poszłam do ginekologa, w badaniach nic nie wyszło, polecany był masaż pochwy. W momencie bardzo lekkiego dotyku jakiejkolwiek części w pochwie jest okropny ból doprowadzający do łez, jakby wszystko miało o wiele więcej nerwów. Już nie wiem co mam robić

Lek. Paweł Szadkowski

Taka dolegliwość może mieć podłoże organiczne, lub psychiczne. Może występować w przypadku endometriozy, infekcji narządów rodnych, suchości pochwy, ale najpewniej te przyczyny wykluczył ginekolog na wizycie. Dlatego warto poszukać pomocy, gdyż potrzebne mogą być leki przeciwlękowe, rozkurczające, odpowiedni trening. Przydatna będzie konsultacja z psychologiem, bądź seksuologiem.