Jak leczyć bóle stawowe?

Mam pytanie w związku z moim problemem. Bolą mnie stawy u dłoni oraz stóp, wszędzie strzelają mi kości. Odczuwam dziwną potrzebę w ciągu strzelania czy to karkiem czy stopami, palcami, plecami, kolanami... Często mimowolnie tak się dzieje. Mam też bóle stawów. Mam 18 lat. Czy powinnam się tym martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Do niepokojących objawów należy strzelanie/trzeszczenie stawów w trakcie ruchu (podczas jego wykonywania). Strzelanie stawów w momencie maksymalnego ich wychylenia, na przykład w trakcie przyciągania, może być związane z ich nadmierną wiotkością i nie jest objawem bardzo niepokojącym. Sugeruję jednak udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny klinicznej lub do lekarza reumatologa.