Jak leczyć bóle w nadbrzuszu?

Witam. Prosze o wyjasnienie wynikow badan: Rozpoznanie wstępne: bóle w nad brzuszu ustępujące po stosowaniu IPP Opis badania Przelyk- bez zmian. Wpust- wiotki, nieco ziejacy. Linia Z odcięta prawidłowo, nieregularna. Zolądek- o prawidłowej, zywej perystaltyce zawiera treść sluzową. Błona śluzowa żołądka zabarwiona prawidłowo w trzonie, nieco przekrwion nastrzyknięta, z zaznaczony mi zmianami zanikowymi w częsci odzwiernikowej - wycinki. Kat zołądka prawidłowy. ściany zoładka prawidłowo podatne na rozdmuchiwanie. Z błony śluzowej części odźwiernikowej pobrano wycinki na test ureazowy Odźwiernik- drożny, okragły Dwunastnica- opuszka prawidłowa. Kolanko górne i część zstępująca dwunastnicy- bez zmian. Uwidoczniono brodawkę Vatera o prawidłowym wyglądzie Retrowersja- okolica podwpustowa i dno żołądka -bez zmian Wpust wiotki, nieco ziejący DG. DYSFUNCTIO CARDIAE (NERD). GASTRITIS ANTRALIS PARTIM ATROPHICANS. Po 5 minutach test ureazowy ujemny, do oceny końcowej za 2 godziny. Wynik badania histopatologicznego za 14 dni

Lek. Paweł Szadkowski

W celu dokładnej interpretacji badania musi pani udać się do lekarza prowadzącego żeby zostawić je z pani obrazem klinicznym. W opisie badania jest mowa o dysfunkcja wpustu żołądka oraz cechach zapalenia zanikowego żołądka (nie niepokoiłbym się tym jednak zbytnio).