Jak leczyć chorobę genetyczną w ciąży?

Witam mam 35 lat. Choruję od 17 lat genetyka "Hailey-Hailey". Wiem bardzo dużo na temat tej choroby ale teraz sytuacja o proces leczenia się komplikuje. 7 tydzień ciąży i obawy lekarzy odbierają mi możliwość leczenia. A choroba zabiera mi codzienne funkcjonowanie. Remisuje są w zasadzie w ciągłości okredlilabyn stan chorobowy jako ciągły. Ale do tej pory kilku miesięczne kuracje antybiotykowe, sterydowe. Maści oraz kremu jako miejscowe łagodzenie objawów. Czy ktoś może mi poradzić jak teraz się leczyć i co można bezpiecznie stosować w ciąży. Aby cieszyć się tym stanem a nie rezygnować z codzienności pracy i tracić zdolność funkcjonowania. Dziękuję

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z genetykiem klinicznym oraz ginekologiem.