Jak leczyć chorobę tarczycy u 32-latki?
TSH 7,51 (norma 0,27-4,20) Ft4 14,21 (norma 12-22.00) USG tarczycy: Płat prawy 16x17x50 lewy 19x20x47 szerokość cieśni obj. gruczołu 17 ml. Gruczoł tarczycowy bez zmian ogniskowych, o wzmożonej, niejednorodnej echogeniczności, nie schodzi poza mostek, nie ma ech patologicznych unaczynnienia, nie widać patologicznych ech w obrębie szyi. Objawy: zmęczenie, senność, chrypka przy dłuższym mówieniu, wypadanie włosów, uczucie guli w gardle z lewej strony, czasami problemy z przełykaniem pokarmów po stronie lewej. Jak leczyć taki stan? Czy z takimi wynikami mogę zajść w ciążę?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Z podanymi wynikami musi się Pani udać do endokrynologa w celu wprowadzenia leczenia. Może Pani dodatkowo oznaczyć poziomy przeciwciał ATPO i ATG. W ciąży TSH powinno być poniżej 2,5, takie wysokie TSH w ciąży może wpływać niekorzystnie na rozwój płodu.