Jak leczyć chrząkanie?

Witam od kilku lat męczy mnie chrzakanie. Pamiętam, że jak zaczęło brać mnie choróbsko wyszłam na dwór, jednak po jakimś czasie nie wiem czy to przez to zaczęło się.. Zaczęłam pochrypywac czyli takie chrzakanie, wtedy było to raz lub 2 razy dziennie. Jednak z roku na rok zaczęło być dużo gorzej. Zaczęłam coraz częściej chrzakac, zaczęli mnie to męczyć, chwilami kręcilo mi się aż w głowie. Teraz jest dużo gorzej, praktycznie co chwila, dodam że czuję przeszkodę w gardle jakąś która utrudnia mi przelykanie jedzenia bądź śliny. Czasami poczuje przy chrzakaniu tak zwana kluche. Gdy łapie mnie przeziębienie, mega ciężko mi jest z gardłem. W badaniach wyszła mi niedoczynność tarczycy. Jednak nic z tym dalej nie było robione. Nie mam już sił, nie dość że mecze się przy tym i głowa pobolewa to jeszcze zdarzy mi się po ciągłym chrzakaniu chrypa. Nie wiem co robić :(

Szanowna Pani, czasami chrząkanie jest tikiem nerwowym, więc może wynikać z zaburzeń w sferze psychicznej