Jak leczyć dziwne zachowania trzylatka?

Witam moje pytanie dotyczy dziwnych zachowań mojego 3 letniego synka nie mówi kiedyś mówił mama idę jadę a teraz tylko nie papa i gaworzy po swojemu nie pokazuje palcem nie reaguje na swoje imię ani na polecenia nie ma kontaktu wzrokowego nie lubi kąpieli mycia głowy obcinania włosów mycia zębów brania leków wszystko na siłę z płaczem. Jest agresywny jak mu coś nie wychodzi wpada w złość i gryzie palce aż do ran. Chodzi na palcach kręci się w kółko jest niejadkiem jest tylko to co chce

Witam Panią
Zachowania synka rzeczywiście są niepokojące.
Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać
na całościowe zaburzenia rozwoju.
Przede wszystkim należy dziecko właściwie zdiagnozować.
Proszę jak najprędzej udać się z dzieckiem do Poradni
Psychologiczno – Pedagogicznej.
Pani syn wymaga stałych, wieloprofilowych
oddziaływań stymulujących jego rozwój.
Proszę nie zwlekać.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem i psychiatrą dziecięcym- podobne trudności mogą wskazywać na całościowe zaburzenia rozwoju (np autyzm). By to jednak stwierdzić konieczna byłaby szczegółowa diagnostyka synka, najlepiej w ośrodku zajmującym się diagnostyką dzieci i młodzieży np Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Specjaliści będą także mogli zaproponować możliwe formy wspierania rozwoju, rehabilitacji i procesu wychowania synka.