Jak leczyć fobię społeczną?

Witam! mam 26 lat , i cierpię na Fobie społeczną od ok 7 lat, teraz ten stan znacznie się pogorszył , nie mogę wyjść z domu nie chodzę do pracy , po prostu mój kontakt z ludzmi jest nie możliwy ponieważ już nie jestem w stanie zapanować nad objawami somatycznymi , cały się wtedy trzęsę i nie jestem w stanie nic powiedziec,kiedyś próbowałem to przezwyciężać ,ale dziś już nie jestem w stanie , boje się że dostane ataku serca niebawem Czy istnieją leki które NAPRAWDĘ mogą mi pomóc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie fobii społecznej jest długotrwałe i nie zawsze daje oczekiwane rezultaty. Stosuje się kilka rodzajów psychoterapii, przy czym uznaje się, że najkorzystniej jest przezwyciężać fobię na zajęciach grupowych, prowadzonych przez lekarza specjalizującego się właśnie w leczeniu tego rodzaju zaburzenia. Na ogół uznaje się jednak, że lepsze wyniki niż psychoterapia, daje w tym wypadku leczenie farmakologiczne.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe zapewnienie, jakiego rodzaju leki byłyby właśnie w Pana sytuacji, najlepszym rozwiązaniem. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Często, zanim odnajdzie się możliwie komfortowy dla Pana sposób leczenia, konieczne jest podjęcie kilku prób. Równoległą drogą leczenia stanów lękowych i fobii społecznej jest również psychoterapia.

Pozdrawiam!