Jak leczyć ginekomastię?

Mam 25 lat. Od okresu dojrzewania mam problem z lipo/gimekomastią, lecz dopiero niedawno uświadomiłem sobie, że u mnie ten problem występuje. Od 1,5 roku ćwiczę na siłowni, od pol roku jedtem na diecie wysokobiałkowej często redukcyjnej, a efekty są słabe, co skłoniło mnie do zrobienia badań. Podniesiony estradiol 163 kg/ml. Hormony tsh, testosteron i kortyzol są w normie. Generalnie mam problem z odkładaniem się tłuszczu na brzuchu i w okolicach piersi. Dostałem skierowanie do endokrynologa. Czy przed wizytą warto zrobić badania innych hormonów, aby ograniczyć liczbę wizyt czy sam estradiol jest wystarczający, aby zacząć leczenie? Dziękuję za pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie. Proszę z tymi wynikami, które Pan ma udać się do endokrynologa na wizytę.