Jak leczyć grzybicę jamy ustnej u 36-latki?

Witam. Jestem w trakcie leczenia flukonazolem(grzybica jamy ustnej) i mam wrażenie że zaczynają mi wracać objawy jakie były na początku. Czy w tym wypadku mogę zrobić posiewy i czy one coś wykażą jeśli rzeczywiście grzyb się uodpornil? Czy wyniki będą wiarygodne?

Propnuję kontakt z lekarzem, który zlecił leczenie - może lepszym sposobem będzie np. płukanka z Nystatyną? Wymaz i posiew w przypadku grzybów jest czasochłonny. Pozdrawiam.