Jak leczyć hemoroidy poporodowe?

Mam hemoroidy od ok. 3 lat, odkąd urodziłam dziecko. Stosuje różne kremy i tabletki, wspomagające leczenie, ale zauważyłam, że mimo to hemoroidy nie dają o sobie zapomnieć, wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. Jakiś czas temu byłam u chirurga ale powiedział, że na razie musi wystarczać leczenie objawowe, mimo tego leczenia zaczynam mieć dodatkowe objawy typu świąd, pieczenie i krwawienie. Nie wiem co robić w tej sytuacji. Dalej inwestować w leki, które nie pomagają? Gdzie szukać pomocy? Sylwia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeśli po dwóch-trzech tygodniach domowej kuracji guzki krwawnicze nie ustępują, należy udać się do proktologa. Dopóki hemoroidy nie są duże, można je usunąć podczas prostego zabiegu.