Jak leczyć ISB u 28-letniej osoby?

Witam Mam lekkie ISB.Biore probiotyki,ale najlepiej pomaga mi bactilac.Ogolnie duzych problemow z jelitami nie mam,tylko skurcze i pojawil mi sie stan lekowo depresyjny(lek jest uogolniony z OCD i od niej powstala depresja,ale nie jest kliniczna depresja).Bralam asentre dwa mies i odstawilam,bo zero skutkow.Teraz biore mozarin 10mg od dwoch tyg i efekty tez zerowe.Psychoterapia chce zaczac w klinice leczenia nerwic,ale chce bz najpiwe ustapila depresja i czemu juz dwa leki nie dzialaja?

Lek. Paweł Szadkowski

Dwa tygodnie to za mało na rozpoczęcie działania leku. Uważam, że psychoterapię powinna Pani zacząć stosować równolegle z leczeniem, nie widzę potrzeby czekania na ustąpienie depresji, gdyż jest to proces, który trwa dość długo i połączenie terapii z lekami przyniesie szybszą poprawę.