Jak leczyć kaszel z powodu trzeciego migdałka?

Dzień dobry Już trzeci dzień 2,5letnia córka nie śpi za dnia i w nocy przez bardzo mocny kaszel. Tydzień temu stwierdzono u niej przerośnięty trzeci migdał. Powiedziano mi że córka jest za mała na zabieg i trzeba poczekać. Nie wiem jak damy radę w ten sposób funkcjonować czy są jakieś sposoby żeby jej trochę ulżyć? Kaszel na prawdę jest bardzo męczący ostatnio przy nim zwymiotowała. W nocy córka też łapie powietrze i długo je trzyma i dopiero po dłuższej chwili wypuszcza. Bardzo mnie to niepokoi. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedz.

Szanowna Pani, kaszel nie musi być związany z przerośniętym migdałkiem gardłowym, proszę udać się z córką do pediatry