Jak leczyć krosty na głowie?

Dzień dobry.Mam problem z krostami na głowie.Brałem antybiotyk przez 3 m-ce i nie pomogło.Trycholog dał skierowanie na badania pod kątem bakteryjnym i nic nie wykazało,że mam jakąś bakterię,a w dalszym ciągu mam takie ropne krosty na głowie,Smaruję głowę octeniseptem i troche mi pomaga,ale jest okres kiedy wyakakuje mi więcej tych krost,a na dodatek zaczęły mi wypadac włosy.Bardzo proszę o pomoc.Mam 35 lat.Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyną opisanego przez pana stanu może być zapalenie mieszków włosowych. Sugeruję udać się do lekarza dermatologa, który postawi odpowiednie rozpoznanie i przepisze odpowiednie leczenie (jedną z opcji w takim wypadku jest izotretynoina).