Jak leczyć krzywą przegrodę nosową?

Witam mam pytanie, moja dziewczyna męczy się z krzywą przegrodą nosowa w normalnym funkcjonowaniu w pracy czy poza pracą jedynie ma katar ale jeżeli idzie na siłownię nie jest w stanie przebiec szybciej 2 min dodam tylko że bardzo dlugi czas paliła papierosy , pytanie moje brzmi czy bardziej nie może biegać przez przegrode i może to mieć jakieś dalsze konsekwencje jeżeli nie nie zrobi zabiegu czy po prostu organizm się przyzwyczaja i po jakimś czasie przebiegnie więcej Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Warto skonsultować się z laryngologiem. Myślę, że warto wykonać operację jeśli krzywa przegroda powoduje aż takie objawy. Stan taki może predysponować do stanów zapalnych zatok i innych patologii.