Jak leczyć leukoplakię?

Witam,moja mama okolo 2 lata temu dowiedziała się ze choruje na leukoplakię,objawia sięona białymi plamami w jamie ustnej i mocno zaczerwienionymi dziąsłami. Mama miała pobierany wycinek i to badanie potwierdziło iż jest to leukoplakia. Udała się nawizyte do lekarza onkologa,jednak usłyszała że jeszcze nie ma nowotworu wiec niema potrzeby leczenia onkologicznego. Proszę o podpowiedz gdzie się udać,jaki wykonać zabieg,aby to schorzenie zatrzymać , a najlepiej wyeliminować. Do jakiego specjalisty się udać?. Pozdrawiam Edyta

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenie polega na usunięciu występujących zmian – przeprowadza się to za pomocą zabiegów laserowych, kriochirurgicznych lub elektrokoagulacji. Pacjentka musi również wyeliminować wszelkie czynniki sprzyjające rozwojowi choroby, czyli rzucić papierosy i alkohol, a także stosować lekką, delikatną dietę.
Najlepiej się udać do chirurga stomatologicznego.