Jak leczyć macerację naskórka stopy?

Dzień dobry, chciałabym zapytać jak leczyć macerację naskórka stopy (wywołaną wskutek użycia maści na odciski)? Skóra jest rozpulchniona i śliska, nie chce się łuszczyć. Czy da się jakoś ją przywrócić do normalności czy już zostanie uszkodzona na zawsze?

Szanowna Pani, wystarczą kremy nawilżające, ewentualnie zawierające cynk. Skóra w końcu sama się zregeneruje. Jeśli zauważy Pani cechy zakażenia jak stan zapalny, ból lub obrzęk to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam