Jak leczyć miejsce po zrobieniu tatuażu?

Witam, mam problem. Tatuaż zrobiłam cztery dni tem. Przez pierwsze trzy dni, wszystko było dobrze, stosowałam się do informacji przekazanych przez tatuażystę. (tzn. Przemywanie, osuszanie ,smarowanie wazeliną oraz zawinięcie folią). W chwili obecnej, w niektórych pojedynczych miejscach pojawiły mi się małe kropki a w nich ropa. Nie mam pojęcia jak mam się teraz dostosować, do tych miejsc i do reszty tatuażu. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Gdyby te zmiany nie ustępowały, proszę się udać do lekarza. Zmiany ropne mogą świadczyć o zakażeniu bądź o reakcji alergicznej.