Jak leczyć mój lęk przed ludźmi?

Witam Mam spory problem który się pogłębia mam 20 lat i lęk przed ludźmi ,nie potrafię rozmawiać z nikim bo nie słucham co ktoś do mnie mówi i odpowiadam tylko regółkami bądź jednym wyrazem np.aha ok itp.Boje się ludzi wyjścia z domu ,mam wrażenie że jestem wrogiem publicznym wszyscy o mnie mówią ,wszyscy patrzą .Da mi się jeszcze pomóc ?

Ze względu na to, że pisze Pan, że ten lęk się pogłębia i utrudnia Panu normalne funkcjonowanie dobrze jest skorzystać z psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Na takiej pierwszej wizycie specjalista zbierze dokładny z Panem wywiad i jeśli będzie widział taką potrzebę zaproponuje konsultację u lekarza psychiatry. Warto też zapamiętać, że lęki same (tak po prostu, bez żadnych zmian) nie przejdą i raczej mają tendencję do rozkręcania się, dlatego proszę o siebie zadbać i pomyśleć o wizycie u specjalisty-psychoterapeuty.