Jak leczyć nadżerkę?

wiram bylam u ginekologa tydzien temu dowiedzialam sie ze mam nadzerke nie wiedzialam co to i nawet nic mi pani lekarz nie powiedziala . tlyko ze mam i juz do domku a nie dostalam zadnych lekow zeby zwalczyc uplawy czy inne objawy oraz czy to cos groznego czy wybrac sie do innego lekarza? i jakie leki moge zastosowac bez recept .I najwazniejsze pytanie czy to nie rak?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nadżerka to nie rak a jedynie uszkodzenie błony śluzowej macicy. Aby leczyć taki stan warto udać się do ginekologa. Tabletki i globulki, koagulacja chemiczna, elektrokoagulacja, kriokoagulacja, fotokoagulacja - to metody leczenia nadżerki. Odpowiednie leczenie dobierze lekarz ginekolog. Warto pozbyć się nadżerki, ponieważ nieleczona może dać początek niekontrolowanym krwawieniom.