Jak leczyć nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka u 28-latka?

Witam, zdiagnozowano u mnie nadżerkowe zapalenie błony śluzowej z infekcją H.pylori. Dostałem od lekarza recepte na Pylere, mam brać 12 tab dziennie, opakowanie ma 120 tabletek, czyli równo 10 dni, natomiast lekarz wspominał coś o kilku tyg terapii, czy te 10 dni wystarczą a przez resztę mam wykorzystać resztę leków czyli Controloc i Enternol tylko?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, lek Pylere zawiera antybiotyki, które stosuje się przez pierwsze 10-14 dni kuracji. Potem stosuje się lek typu IPP, np. Controloc przez min. 2 tygodnie, często dłużej.