Jak leczyć napady padaczkowe?

Witam, mój narzeczony (lat 27) choruje na padaczke od 4 miesiecy. Wcześniej wiedziałam tylko o jego naglych, chwilowych skurczach mięśni, pojawiajacych sie w roznych sytuacjach, np. idąc po schodach, wysiadając z samochodu czy siedząc na krzesle. W tym momecie narzeczony pozostaje swiadomy. Skurcze wystepuja chwile i wygladaja jak niekontrolowane szarpnięcia np. rekami i są dla funkcjonowania nigroźne. Przed zdiagnozowaniem padaczki mowil, ze to jego maly Tourett sie odzywa. Czytalam, ze nazywa sie to mioklonia padaczkowa. Ale czy to może byc lagodniejszy atak padaczkowy? Wczoraj mu sie taki zdazyl, a dzisiaj przed 3 godzinami dostal atak z utrata swiadomosci i śpi. Dodam, ze regularnie bierze Keppra 500mg po 1,5 tabletki 2x na dobe.

Lek. Paweł Szadkowski

Leczeniem i ew. diagnostyką pani narzeczonego powinien pokierować lekarz neurolog.