Jak leczyć nawracające hemoroidy?

Witam. 4 tygodnie temu miałam usuwane hemoroidy IV stopnia laserowo ale w ciągu ostatnich 2 tygodni wyszły mi kolejne. co to może oznaczać? czy w takim razie wogóle sens jest robić taki zabieg? przed zabiegiem miałam barrona i podobno wszystko było czysto.

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety mimo operacji guzków krwawniczych choroba może nawracać (częstość nawrotów różni się w zależności od metody i stanu klinicznego pacjenta). Uważam, że co do dalszych możliwości leczenia, powinna pani skonsultować się ponownie ze swoim lekarzem prowadzącym lub chirurgiem naczyniowym/chirurgiem ogólnym.