Jak leczyć nawracające przeziębienie?

Od 1.5 miesiąca mam nawracajace "przeziebienie" - lekkie drapanie w gardle przy przelykaniu i utrzymujaca sie temperatura 37.3 - brak kataru i innych objawow. Ten stan trwa kilka dni po czym nastepuje kilka dni przerwy - prawidlowa temperatura i brak bolu gardla i tak w kolko od 1.5 miesiaca. Staram sie nie pić zimnych napojów, klimatyzację czasem używam w samochodzie jednak nastawiam ja na jak najwyższa temperaturę- w takie upały nie da się obejść całkowicie bez klimy.. dodam że nigdy nie miałam problemów z odpornością i praktycznie nie choruje i nie przeziębiam sie. Czy może być to coś poważniejszego ? Jak mogę się skutecznie wyleczyć?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu wykonałbym podstawowe badania laboratoryjne m.in. morfologię krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP, badanie ogólne moczu, a następnie udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania (w tym dokładnej oceny stanu pani węzłów chłonnych) i oceny pod kątem infekcji.