Jak leczyć obecność płynu w kolanie?
witam. od 2 tygodni mam płyn w kolanie(2 punkcje nie pomogły) rtg wyklucza zmiany. odwiedziłem ortopede,reumatologa,lekarza rodzinnego. miałem miesiąc temu zapalenie cewki po ryzykownym kontakcie, wyleczyłem się azitroxem i xyvelamem. kolano zaczeło puchnąć 3tygodnie po antybiotykach. wynik wymazu cewki tydzień po antybiotyku- czysty. wynik płynu z kolana pod kątem baterii tlenowych i beztlen.- czysto. aż tu nagle we krwii wyszła mi chlamydia igm 2.10. nie rozumiem dlaczego (brałem antybiotyki,czysty wymaz,czysty płyn kolanowy) a partnerka miała wymaz z szyjki i chlamydii jej nie wykryli. nie mam obecnie żadnych leków i nie wiem już co robić?? zalecono tylko nlpz

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
NLPZy są podstawą leczenia raktywnego zapalenia stawów. Kolejną metodą terapeutyczną jest podanie sterydów dostawowo. W przypadku świeżego zakażenia C.trachomatis można zastosować odpowiednią antybiotykoterapię. Sugeruję pozostawać pod opieką reumatologa.