Jak leczyć obecność płynu w kolanie?

witam. od 2 tygodni mam płyn w kolanie(2 punkcje nie pomogły) rtg wyklucza zmiany. odwiedziłem ortopede,reumatologa,lekarza rodzinnego. miałem miesiąc temu zapalenie cewki po ryzykownym kontakcie, wyleczyłem się azitroxem i xyvelamem. kolano zaczeło puchnąć 3tygodnie po antybiotykach. wynik wymazu cewki tydzień po antybiotyku- czysty. wynik płynu z kolana pod kątem baterii tlenowych i beztlen.- czysto. aż tu nagle we krwii wyszła mi chlamydia igm 2.10. nie rozumiem dlaczego (brałem antybiotyki,czysty wymaz,czysty płyn kolanowy) a partnerka miała wymaz z szyjki i chlamydii jej nie wykryli. nie mam obecnie żadnych leków i nie wiem już co robić?? zalecono tylko nlpz

Lek. Paweł Szadkowski

NLPZy są podstawą leczenia raktywnego zapalenia stawów. Kolejną metodą terapeutyczną jest podanie sterydów dostawowo. W przypadku świeżego zakażenia C.trachomatis można zastosować odpowiednią antybiotykoterapię. Sugeruję pozostawać pod opieką reumatologa.